o neurosemper
Neurosemper to kompletny ośrodek fizjoterapeutyczny założony w 2014r. przez Piotra Deptę oraz Rafała Kalotę. Udzielamy ambulatoryjnych świadczeń w zakresie fizjoterapii i neurologopedii – specjalizujemy się w terapii neurologicznej i ortopedycznej. Obecnie w ośrodku pracuje ośmiu specjalistów: fizjoterapeuci, pedagog specjalny,neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej. Posiadamy szerokie kompetencje w usprawnianiu dzieci poparte dyplomami : Bobath dla dzieci, Bobath dla dorosłych, Vojta, PNF, terapia manualna, trójpłaszczyznowa korekcja wad stóp, terapia ręki, integracja sensoryczna, terapia Taktylna.
Prowadzimy szkolenia dla rodziców jak przygotować środowisko domowe dla dziecka niepełnosprawnego. Zajmujemy się prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli szkół specjalnych. Uczymy jak układać, podnosić i przygotować dzieci do pracy z deficytami neurologicznymi – mówi Piotr Depta. Od 2018 roku jesteśmy starszymi asystentami Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Prowadzimy ćwiczenia przedmiotu usprawnianie w innych narządach ruchu – pediatrii – dodaje Rafał Kalota.
O naszym ośrodku
Zajęcia prowadzone są w ośrodku znajdującym się w Częstochowie przy ulicy Filomatów 4 lok.9. Gabinet posiada sprzęt do usprawniania osób z różnymi deficytami neurologicznymi i ruchowymi. W Ośrodku znajdują się trzy mniejsze gabinety oraz jedna duża sala do kinezyterapii. W gabinecie pierwszym prowadzona jest terapia manualna będąca przygotowaniem do dalszych czynności usprawniających, oraz znajdują się trzy maszyny Biodex, Gamma oraz podoskop służące do oceny struktur anatomicznych a także do oceny ogólnego funkcjonowania organizmu (ocena symetrii wzorców ruchowych, ocena obciążania kończyn dolnych wraz z Biofeedbackiem do korekty, ocena równowagi i propriocepcji).
Gabinet drugi to głównie sprzęt do stymulacji wielozmysłowej. Tutaj znajduję się sprzęt, który służy do integracji sensomotorycznej, poprawy funkcjonowania zmysłów. Znajdują się tutaj także sprzęty do stymulacji błędnika, pracy nad równowagą i koordynacją ruchową. gabinet trzeci służy do terapii z Neurologopedą, Terapeutą zajęciowym czy do terapii ręki Gabinet wyposażony jest w kilka specjalistycznych siedzisk do prowadzenia terapii. W zależności od potrzeb w każdym z tych gabinetów może być również prowadzona terapia ruchowa (niekiedy stan pacjenta wymaga pewnej izolacji).
W największej z sal, znajduję się zaadoptowana do potrzeb pacjentów bieżnia do reedukacji chodu, UGUL służący do pionizacji z zastosowaniem dynamicznej ortezy DUNAG 02, platforma oscylacyjna mogąca regulować i wpływać na napięcie mięśniowe, trzy stanowiska do pracy indywidualnej z dwoma stołami do terapii i matami, a także wszelkiego typu kształtki i inne pomoce do terapii wszechstronnej. Posiadamy również zamontowany podwieszony tor umożliwiający naukę chodzenia.
Ośrodek posiada dużą poczekalnię, kącik kawowy oraz miejsce do odpoczynku i relaksu. W czasie oczekiwania na zabiegi pacjenci mogą skorzystać z telewizji, prasy czy tableta. Jest również ogólnie dostępny internet. Toaleta jest w pełni dostosowana do potrzeb pacjętów wraz z leżanką.